O mnie

Witajcie na stronie mojego bloga,

Nazywam się Marta Poznańska i mam zaszczyt być miejskim przewodnikiem po Królewskim Stołecznym Mieście Kraków. Na ten numer – PM 12/13 czekałam 2 lata od momentu rozpoczęcia kursu. 25 kwietnia 2013 stało się. Zdałam wreszcie państwowy egzamin przed komisją Urzędu Marszałkowskiego.

Rok trwania kursu w szkole http://www.renesans.krakow.pl/index.php/pl/ był genialną przygodą i wysiłkiem, który nie poszedł na marne. Zajęcia w każdy poniedziałek, środę i sobotę. Czasem niedziele. A poza zajęciami – chodzenie, chodzenie i jeszcze raz chodzenie. Chłonięcie Krakowa w każdym detalu, z książkami w ręku przemierzanie kościołów, kamienic, muzeów. Nigdy dość! Pan Sławek, szef Renesansu powiedział mi przed kursem – Ale wie Pani, że po tym kursie już nigdy nie będzie Pani normalnie chodziła po Krakowie. Nie będzie już Pani podziwiała witryn sklepowych tylko zdobienia kamienic. I tak się stało rzeczywiście. Po Krakowie chodzę z głową zadartą do góry. I podziwiam. Wzruszam się. Zastanawiam. Czasem denerwuję.

Najfajniejsze w Krakowie jest to, że można wszystko rzucić i iść po prostu na spacer. A po takim spacerze wraca się już zupełnie odmienionym.

Na taki spacer zapraszam…